A może szermierka?

UKS „Hajduczek” działa przy Warmińsko-Mazurskim Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej w Olsztynie. W ramach działalności klubu prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również dla osób na wózkach. Treningi skierowane są zarówno dla początkujących, jak i o zaawansowanym poziomie szermierki. Klub należy do Polskiego Związku Szermierczego i ma jego licencję. Jesteśmy również członkiem Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu.

Pod okiem trenera

Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanego trenera szermierki I klasy i założyciela klubu – Adama Sobczyka. Odpowiada on za odtworzenie sportu szermierczego w Olsztynie i aktywną promocję tej dyscypliny. Treningi prowadzą również trenerzy Adam Sęczek i Mikołaj Grzegorek. Zajęcia z przygotowania motorycznego prowadzi Szymon Urbanowski.

Adam Sobczyk – pasja i wieloletnie doświadczenie

Adam Sobczyk

• Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – specjalność: nauczyciel wychowania fizycznego (nauczyciel WF-u w Zespole Szkół nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Olsztynie).
  • Trener I klasy szermierki – szabla, floret, szpada.
  • Okręgowy sędzia szermierki szablami.
  • Instruktor pływania i lekkiej atletyki.
  • W 2013 r. brał udział w programie TVN Ugotowani, w którym propagował szermierkę.

UKS „Hajduczek” posiada szable, stroje szermiercze, maski i bluzy dostosowane do walk na zawodach. Dzięki temu rodzice nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem niezbędnego sprzętu szermierczego.

Klub w liczbach

W Polskim Związku licencje zawodniczą wykupiło ponad 200 osób. Oznacza to, że taką liczbę osób przeszkoliliśmy i wzięły one udział w zawodach ogólnopolskich. Obecnie na zawody jeździ regularnie ponad 20 zawodników. Z początkiem roku szkolnego, na zajęciach trenuje średnio 70 osób. Szacujemy, że od początku istnienia klubu, trenowaliśmy w nim ponad 500 osób.

Przyjdź na trening – pokochaj szermierkę! Na zajęcia zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, chcących rozwijać swoje sportowe pasje.