Pytania

 

Kto może rozpocząć treningi szermiercze w UKS Hajduczek?

Absolutnie każdy. Szermierka jest sportem dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek i predyspozycje fizyczne. Na zajęcia zapraszamy również organizatorów kolonii i festynów oraz firmy, chcące uatrakcyjnić zajęcia integracyjne dla pracowników.


 

Czym różni się floret od szpady i szabli?

Polem trafień, budową broni i zasadami sędziowania.


 

Czy szermierka to rodzaj baletu?

Nie, to sport walki.


 

Czy szermierka jest drogim sportem?

Komplet do startu w zawodach szermierczych na poziomie ogólnopolskim jest tańszy od sprzętu potrzebnego do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa.


 

Czy szermierka jest bezpieczna?

Tak, jest to bezpieczny sport. Jak każda dziedzina życia ma swoje zasady BHP, których bezwzględnie przestrzegamy w UKS „Hajduczek”.


 

Gdzie można kupić sprzęt szermierczy?

Istnieje kilka sklepów internetowych ze sprzętem dopasowanym do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Naszym kursantom doradzamy w tym zakresie.


 

Dlaczego warto trenować szermierkę?

Szermierka rozwija fizycznie, ćwiczy szybkość reakcji, wyzwala rywalizację, uczy spokoju, jak również panowania nad własnym ciałem.


 

Czy przynależność do klubu jest płatna?

Składka na cele statutowe dla członków klubu wynosi 200 zł/miesiąc. Przelewy prosimy kierować na rachunek numer: 46 8857 0002 3016 0808 3481 0001 (WBS).


 

W jaki sprzęt wyposażony jest klub?

UKS „Hajduczek” dysponuje szablami, strojami szermierczymi, maskami i bluzami dostosowanymi do walk na zawodach. Dzięki temu rodzice nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem niezbędnego sprzętu szermierczego.


 

W hymnie jakiego kraju mowa o broni, którą trenujemy?

W pieśni Mazurek Dąbrowskiego.


 

Z czym kojarzy Ci się szermierka?

Star Wars, Piraci z Karaibów, Pan Wołodyjowski.


 

Gdzie można zacząć przygodę z szermierką?

W UKS Hajduczek – małych i dużych, dziewczyny i chłopaków, osoby z dysfunkcjami fizycznymi zapraszamy na nasze profesjonalne treningi szermierki. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu telefonicznego.