III Puchar Polski juniorów młodszych, 10.01.2016 r. – Konin

W Koninie, w weekend (9/10 stycznia), odbyły się dwa turnieje szablowe o Puchar Polski w szabli. Najpierw rywalizowali seniorzy, w niedziele juniorzy i juniorki młodsze. W „dorosłym” PP wystąpił tylko Cezary Białecki – wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, a obecnie reprezentant MUKS Victor Warszawa.

Pierwszego dnia rywalizowali seniorzy, wśród nich Czarek Białecki, zajmując ostatecznie bardzo dobre 7 miejsce.

W niedzielę odbył się turniej juniorów młodszych. W sumie rywalizowało 149 zawodników i zawodniczek. Po walkach w dwóch grupach do rundy pucharowej zakwalifikowali się: Klaudia Malgrem (młodzik), Mikołaj Jurkiewicz (junior młodszy) i Krzysztof Rychta (młodzik). Po walkach grupowych nie udało się to: Filipowi Kusakowi (65 miejsce), Piotrowi Kozłowskiemu (80 miejsce) i Ignacemu Ignaczewskiemu (71 miejsce).

Pierwsi w pucharach rywalizowali chłopcy. Mikołaj Jurkiewicz przegrał z Jakubem Knapikiem (TMS Sosnowiec), zajmując ostatecznie 44 miejsce. Swoją walkę przegrał również Krzysztof Rychta, uznając wyższość Marka Weissa z KKSZ Konin, zajmując ostatecznie 51 miejsce. Cezary Białecki, w kategorii junior młodszy, zajął 2 miejsce, przegrywając w finale z Karolem Lademannem.

Klaudia Malgrem w pierwszej walce pucharowej rywalizowała z Daryią Bandarenkavą z Białorusi, pokonując ją 15/13. W kolejnej walce przegrała z Lidią Domańską z Dragon Łódź, zajmując ostatecznie 28 miejsce.

W sumie rywalizowało 81 zawodników z 15 klubów. Stoczyli oni 519 pojedynków, w których zadali 4527 punktowanych trafień. W turnieju wystartowało 68 zawodniczek z 13 klubów. Zawodniczki stoczyły 437 pojedynków, zadając 3843 punktowane trafienia.