Pięć medali zdobyli szabliści Hajduczka w Grodzisku Mazowieckim

Jeszcze nie wybrzmiał ostatni dzwonek w szkole, a już szabliści z Olsztyna pojechali na kolejny turniej szermierczy, tym razem do Grodziska Mazowieckiego. W I Otwartych Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w szabli wzięło udział 11 zawodników UKS Hajduczek Olsztyn. Walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: 2001-2004 i 2005 i młodsi.

Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli najmłodsi. Po walkach grupowych odbyła się faza pucharowa. Doskonale w kolejnych potyczkach radził sobie Oskar Kusak, docierając do finału, w którym pokonał Benedykta Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki) 8:4. Najmłodszy zawodnik turnieju, Krzysztof Woźniak z Hajduczka, zakończył rywalizację na 11. miejscu.

Równie dobrze poradziły sobie najmłodsze zawodniczki Hajduczka. Alicja Woźniak w walce o finał przegrała z Mają Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy), zajmując ostatecznie III miejsce. Do finału zakwalifikowała się Aniela Kozłowska, która pokonała Karlicką 8:2, zostając pierwszą mistrzynią szabli w Grodzisku Mazowieckim.

W rywalizacji starszej grupy wiekowej wystartowało 7 zawodników naszego klubu. Jako pierwsi walczyli chłopcy: Krzysztof Rychta, Piotr Kozłowski, Ignacy Ignaczewski, Filip Kusak i Paweł Pazerski. Najlepiej w mistrzostwach poradzili sobie Rychta i Kozłowski. Jednak tak rozłożyły się poszczególne fazy pucharowe, że spotkali się w walce o medal. Lepszym okazał się Krzysztof Rychta, pokonując Piotra Kozłowskiego 15:8. W walce o finał Krzysztof przegrał z Franciszkiem Nowakiem (AZS AWF Warszawa), zajmując ostatecznie III miejsce. Piotr Kozłowski uplasował się tuż za podium, na 5. miejscu.

W mistrzostwach wystartowały 2 zawodniczki Hajduczka: Klaudia Malgrem i Amelia Marczuk. Po walkach w grupach zakwalifikowały się do fazy pucharowej turnieju. Doskonale radziły sobie z kolejnymi przeciwniczkami, co pozwoliło im na zajęcie bardzo dobrych miejsc. Amelia zakończyła zawody na 6. miejscu. Klaudia była o krok od złotego medalu, jednak po przegranej walce o finał zajęła ostatecznie bardzo dobre III miejsce.

Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie – „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.