Puchar Polski III juniorów – zbieramy doświadczenie

W sobotę 14 stycznia odbył się w Sosnowcu Puchar Polski III juniorów, w którym wzięło udział trzech olsztyńskich szablistów z UKS „Hajduczek”: Weronika Borkowska, Grażyna Płoska oraz Krzysztof Rychta. W rywalizacji wzięło udział 62 zawodników oraz 54 zawodniczki z klubów z całej Polski.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli szabliści. Krzysztof Rychta po fazie grupowej, w której wygrał 4 walki, uplasował się na 39. miejscu, co dało mu awans do fazy pucharowej turnieju. W pierwszej walce spotkał się z Oskarem Pelińskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy), pokonując go 15:13. Dzięki zwycięstwu znalazł się w gronie najlepszych 32 zawodników Pucharu Polski. W kolejnej fazie play-off uległ Jędrzejowi  Dłużniewskiemu z AZS AWF Warszawa 4:15, kończąc zawody na bardzo dobrym 30. miejscu.

Po fazie grupowej jedna nasza zawodniczka zakwalifikowała się do fazy pucharowej. Nie udało się to Grażynie Płoskiej. Ze względu na wysoką pozycję, Weronika Borkowska (4 wygrane walki w grupach) nie musiała walczyć w pierwszym etapie play-off. Swoją pierwszy walkę pucharową przegrała z Małgorzatą Zawodniak (KKSZ Konin) 8:15, zajmując ostatecznie 25. miejsce.

– Wysoko oceniam występ swoich zawodników. Zbieramy doświadczenia w kolejnych  turniejach. Nasi zawodnicy są jeszcze juniorami młodszymi, także musieli rywalizować ze starszymi – komentuje trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.