Weronika 32 w Mistrzostwach Polski juniorów

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w szabli. O tytuł mistrza Polski walczyło 48 szablistek i 62 szablistów z 11 klubów z Polski. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników: Weronika Borkowska, Amelia Marczuk, Grażyna Płoska i Krzysztof Rychta.

Po fazie grupowej Krzysztof Rychta uplasował się na 43. Miejscu, co dało mu pewny awans do fazy pucharowej turnieju. W pierwszej walce spotkał się ze znacznie wyżej notowanym Rafałem Ziarnowskim z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, przegrywając z nim 6:15. Ostatecznie Krzysztof zajął 44. miejsce.

– I to można uznać za sukces. Były to mistrzostwa juniorów, także startowali w nich  dużo starsi szabliści. Każdy taki start jest doskonałą lekcją, której nie da się doświadczyć podczas codziennych treningów – komentuje trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

W rywalizacji kobiet po fazie grupowej odpadły Grażyna i Amelia. Do fazy play off zakwalifikowała się Weronika Borkowska. W pierwszej walce pokonała wyżej klasyfikowaną Marię Oudejans z AZS AWF Warszawa 15:13. W walce o najlepszą 16 turnieju uległa Urszuli Kurzynie z UKS 13 Białystok 6:15, zajmując ostatecznie 32. miejsce. Grażyna Płoska zajęła 44. miejsce, zaś Amelia Marczuk 45.

– Na pewno wynik Weroniki może cieszyć. Zdobyła kolejne cenne punkty w klasyfikacji juniorów i jest obecnie w tej kategorii wiekowej 33 szablą Polski – mówi Adam Sobczyk.